Partneři

Partneři

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

Praktická elektronika

V tomto kurzu se seznámíte se základními principy činnosti elektronických obvodů, které se nejčastěji vyskytují v běžných elektrospotřebičích či zařízeních. Výklad začne od úplných základů, kdy se dozvíte, co je to elektrické napětí, proud, odpor, kapacita, indukčnost či impedance. Vyzkoušíte si jednoduchá zapojení s nejčastěji používanými elektronickými součástkami, jako jsou rezistory, kondenzátory, diody, tranzistory i integrovanými obvody. Vysvětlíme Vám, jak fungují základní elektronické obvody, např. děliče napětí, zesilovače, usměrňovače, logické obvody či kmitočtové filtry. Všechny tyto obvody si budete moci prakticky postavit a změřit jejich parametry.

Máme pro Vás připraveny elektronické stavebnice zajímavých i užitečných zařízení, které si pod naším vedením sestavíte a poté dostanete domů. Záleží jen na Vás, zda si zkonstruujete elektronický měnič hlasu, tester pro zamilované, elektronickou ruletu, kuchyňskou minutku, bezdrátový mikrofon či něco jiného.

Kurz bude probíhat pod vedením zkušených vysokoškolských lektorů v laboratoři vybavené nejmodernějšími měřicími přístroji, se kterými Vás naučíme pracovat. Lektoři současně pracují na VUT v Brně jako vědečtí pracovníci a předvedou Vám zajímavé výsledky svých výzkumů a seznámí Vás s kariérou vědce.

Rozsah kurzu je 8 týdnů, každý týden přibližně 2 hodiny.

Učební materiály jsou k dispozici na místě konání kurzu nebo na vyžádání u kontaktní osoby Ing. Davida Kubánka, Ph.D. přes sekci Kontakt.

Podrobný obsah kurzu

Lektoři

Přihlášení do kurzu